GÜNDEM

Qualcomm Snapdragon 7 Gen 2 ayrıntıları ortaya çıktı

Snapdragon 7 Gen 1 işlemci bu yılın başlarında duyuruldu ve şimdiye kadar birkaç akıllı telefonda bulundu. Şimdi çip üreticisinin SM7475 model numaralı bir işlemci üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Yonga setinin Snapdragon ailesinin konumu belirsizliğini koruyor ancak sızıntı yapan Roland Quandt’a göre Snapdragon 7 Gen 2 olması bekleniyor .

Snapdragon 7 Gen 2

SM7475, Snapdragon 8 Gen 1’in geliştirilmiş bir versiyonu olan Snapdragon 8+ Gen 1’de gördüğümüz gibi Snapdragon 7+ Gen 1 olarak da etiketlenebilir. Yaklaşan CPU’nun üç kümeli bir tasarıma sahip olduğu söyleniyor. bir asal, üç altın ve dört gümüş çekirdek. Asal çekirdek 2.4GHz’de çalışacak, altının ise kabaca aynı frekansta zirve yaptığı söyleniyor. Gümüş çekirdek 1.8 GHz hızında çalışacak. Bu, Snapdragon 7 Gen 1 ile tamamen aynı görünüyor.

Snapdragon 7 Gen 2 SoC ile ilgili herhangi bir donanım detayı yok. Yeni yonga seti ise, yeni çekirdek tasarımları bekleyebiliriz. Bu, Snapdragon 7 Gen 1’deki A710 ve A510’a kıyasla Prime ve Altın çekirdekler için Cortex A715 ve Gümüş çekirdekler için A510 anlamına gelir.

Snapdragon 7 Gen 2, küçük bir performans artışıyla gelebilir, ancak verimlilikte sağlam bir gelişme olabilir.

Qualcomm’un Snapdragon Zirvesi önümüzdeki ay gerçekleşecek ve yonga üreticisinin etkinlikte Snapdragon 8 Gen 2’yi duyurması bekleniyor. Böylece o zaman da Snapdragon 7 Gen 2 ile ilgili bazı detayları bekleyebiliriz.

Başa dön tuşu