EKONOMİ

Erdoğan’dan küçük esnafa prim gün sayısı vaadi! 7200’e düşecek

Seçime sadece 8 gün kala Cumhurbaşkanı Erdoğan, küçük esnafın prim gün sayısını 7200'e düşüreceği yeni bir vaatte bulundu. Bu adımın, küçük esnafların sosyal güvenlik primlerini ödeme yükünü azaltarak işletme maliyetlerini düşürmesi ve daha rekabetçi olmalarına yardımcı olması hedefleniyor. Erdoğan ayrıca, bu vaadini yerine getirmek için gerekli yasal düzenlemelerin yapılacağını da sözlerine ekledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 14 Mayıs seçimlerine 8 gün kala küçük esnaf için yeni bir vaatte bulunarak, “Küçük esnafın prim ödeme gün sayısını da 200’e indirdik. Bu çalışmadan 1 milyon küçük esnaf faydalanacak” dedi.

Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı ve 28. dönem milletvekillerinin seçileceği kritik güne 8 gün kalırken, liderler sahada çalışmalarına devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün AK Parti Kayseri mitinginde konuştu. Yirmi yıllık iktidarı boyunca yaptıklarından bahsederek muhalefete yüklenen Cumhurbaşkanı, küçük esnafın prim ödeme gün sayısında indirime gidileceği vaadinde bulundu.

‘YARALARI SARMAK İÇİN DEVLET VE MİLLET BERABER ÇALIŞIYORUZ’

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Tüm Kayserililerimizi Allah kem gözden sakınsın diyorum. Yola çıkarken ilk mitingimizi de Kayseri’de yapmıştık. 6 Şubat depremlerinden etkilenen tüm Kayserililere geçmiş olsun diyor, komşusu Maraş’ın en zor zamanında yanında olduğu için teşekkür ediyorum. Devlet ve millet hep birlikte çalışıyoruz yaraları sarmak için. 100 bin konteyner kurduk. Temeli atılan konut ve köy evinde 58 bin 630 rakamına ulaştık.

‘ŞOV VE İSTİSMAR İÇİN DEPREM BÖLGESİNE GİDENLERDEN DEĞİLİZ’

Şu anda bu alan bir rekor kırdı. 130 bin kişi bu alanda. Bay bay Kemal, bak Kayseri ne diyor? 14 Mayıs’ta bunlara cevap verecek miyiz? Allah razı olsun. Şov ve istismar için deprem bölgesine gidenler gibi değiliz. Biz vatandaşımızı asla sahipsiz bırakmayacağız. Bizim kumaşımız milletimizin kumaşı, aşkımız milletimizin aşkıdır. Biz sadece yol arkadaşı değil sizinle kader arkadaşıyız. Ülkemizin en önemli kararlarına beraber imza attık. En önemli projeleri beraber kazandırdık.

‘TÜRKİYE SİYASETİNE BEN YÖN VERİRİM, BEN!’

Bakın, Davos’tayız. Bebecan o zaman benim bakanım. IMF Başkanıyla konuşuyorum, siz alacağınızı tahsis ediyor musunuz? Türkiye’nin başbakanı benim. Tabi Bebecan kızardı bozardı. Türkiye siyasetine ben yön veririm, ben! 2013’ten beri bir kuruş almadık. Ne kaybettik, hiç. MB rezervimiz de 115 milyar dolara çıktı.

‘KALE İÇERİDEN FETHEDİLİR’

Yaptıklarımızı detay detay anlatmaya kalksak bitmez. Bu başarılarda hepimizin payı var. Yaptıklarımızı hep birlikte yaptık ve yapaya devam edeceğiz. Biliyorsunuz, yurt dışında çok sayıda Kayserili vatandaşımız var. Orada oy verme işlemi başladı. Onlara ulaşmamız lazım. Cumhurbaşkanlığında şahsıma, milletvekili seçiminde Cumhur İttifakı’na oy isteyeceğiz.

2002’den beri yaptığımız gibi yine başaracağız. Kale içeriden fethedilir. Öyleyse bunu yapacak kimler? Hanımlar. Ben size inanıyorum. Bu PKK’ya, HDP’ye, dağdakilere cevabımızı 14 Mayıs’ta veriyor muyuz? 14 Mayıs demokrasi şölenimiz şimdiden hayırlı olsun.

‘BAY KEMAL HEP BÖYLE YALAN DOLAN’

Bu Bay Kemal ne yaptı? Büyükşehirlerde, belediyelerinde ne yaptılar? Onlar musluk açar, musluk kapar. Biz yaparız. Bay bay Kemal’in Kayseri’de ‘Katarlılara sattılar’ yalanını attığı fabrikada tank ürettik biz. Bu adam hep böyle yalan dolan. CHP’li kardeşlerimiz de buna inanıyor.

‘İKİ MÜJDEM VAR’

Yeni müjdelerim var. Aile ve gençlik bankası kuracağız ve birtakım sapkın akımlara karşı aile kurumunu güçlendireceğiz. Kayserili gencimiz evlenmek isteyince gidip faizsiz 150 bin kredisini alacak, düğününü yapacak. Kendi işini kurmak isteyen genç, belli bir kaynağı yanında olacak.

Bir müjdem daha var. Küçük esnafın prim ödeme gün sayısını da 200’e indirdik. Bu çalışmadan 1 milyon küçük esnaf faydalanacak.

‘BAY KEMAL AĞZI SÜT KOKAN TORUNUNU SGK’LI YAPTI’

Adı yalancı çoban çıkmış bay bay Kemal’in ‘sana söz’üne benzemez bizim sözümüz. Ya sen hangi sözünü tuttun şimdiye kadar? Belediye işçileri çıkarılmayacak demiştin çıkarıldı. Senin hayatın yalan! Sen dürüstlük diye bir şey bilmiyorsun. Sanıyorsun ki Kayserili kardeşlerimiz bunu yutar. Belediyedeki kardeşlerimizin maaşlarını bile taksit taksit ödüyorsun, o dediğin vaatleri nasıl yapacaksın? Ağzı süt kokan torununu SGK’lı yapmış adamsın. Senin istikrarlı olduğun tek konu meydanlarda verdiğin sözleri tutmaman.

‘BUNLARIN HEPSİ LGBT’Cİ’

Gazi Mustafa Kemal’in partisini LGBT savunucularının, milletin inancına orta çağ karanlığı diyen edepsizlerin yuvasına dönüştürdü. CHP LGBT’cidir. İYİ Parti LGBT’cidir. HDP de LGBT’cidir. Diğerlerinden aykırı bir şey duydunuz mu, hayır. Onlar da LGBT’cidir. Ama LGBT Cumhur İttifakı’na, bizim semtimize uğrayamaz. Buraya geliyor milliyetçi oluyor. Başka yere gidiyor bölücülerle, ‘Selo’ya özgürlük’ diyor.

’14 MAYIS’I BUNLARA MEZAR ETMEYE VAR MIYIZ?’

Bunlar kelimenin tam anlamıyla nabza göre şerbet koalisyonudur. Çizgi yok, vizyon yok, duruş yok. Maske var, renkten renge girme alışkanlığı var. Dün kara çaldığına bugün sahip çıkma var. Amerika’da hamburgercide yenilen büyük lokmalar var, o lokmalarda ne var? Bölücü terör örgütleri var. Her gün bir bölücü çıkıp buna oy istiyorlar. 14 Mayıs’ı bunlara mezar etmeye var mıyız?

‘NEDEN DARBE GİRİŞİMİNE ORTAK OLDUN BAY KEMAL’

Bay bay Kemal çıkmış, 17-25 Aralık’ta yapılan montajdı diyordu. Madem biliyordun, neden bunları meydan meydan millete dinlettin? Madem bunun FETÖ kumpası olduğunu biliyordun, neden darbe girişimine ortak oldun. 15 Temmuz destanına ‘kontrollü darbe’ diyerek neden destanı lekeledin? Bay Kemal gerçekten helalleşmek istiyorsa buradan başlamalıdır.

Şimdi sesimiz gür çıksın. Çünkü bu Kandil’dekilerin milleti yok, ezanı yok. Kürt kardeşlerimi tenzih ederim. Hadi bakalım, tek millet! Tek bayrak! Tek vatan! Tek millet! Bir olacağız! İri olacağız! Diri olacağız! Kardeş olacağız! Hep birlikte Türkiye olacağız!”

Kaynak: Karar

Başa dön tuşu