KAMU PERSONEL ALIMI

2 il için KPSS’siz MEB temizlik işçisi alımı yapılacak! Bakım ve onarım işçisi!…

2022 personel alım ilanları Türkiye İş Kurumu aracılığıyla yayınlanmaya devam etmektedir. Şubat ayı TYP Personel Alımı ve TYP Personel Alımı ilanlarına göre Milli Eğitim Bakanlığı’nın kadroya alınacağı açıklandı. Türkiye’nin farklı illerinde yayınlanan ilanlarla çok sayıda personel istihdam edilecek.

Adaylardan yoğun ilgi gören TYP Personel İşe alım ilanları ile binlerce işsiz iş bulma imkanı buluyor. Kamu görevlisi olarak çalışan TYP personeli geçici olarak çalışmaktadır. İşsizliğin yüksek olduğu bu dönemlerde program adı altında iş bulmakta zorlananlara toplum yararına fırsatlar sunulmaktadır.

İŞKUR Şubat TYP Personel Alımı İlanları Yayınlandı!

TYP Personel, Ocak ayında işe alınmadı ve Şubat ayında epeyce boş kontenjanla bir ilan yayınlandı. Bu kapsamda Milli Eğitim Bakanlığı 2 ilde işçi alımı yapacak. Şubat ayında yeni duyurular beklenirken Milli Eğitim Bakanlığı duyurusunun detaylarını sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz.

ALINACAK BÖLGELER

MERSİN

MUĞLA

Milli Eğitim Bakanlığı Milli Eğitim Bakanlığı TYP Personel alımı devam ediyor!

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Şubat ayında yayınladığı işçi personel alım ilanlarına göre farklı il ve ilçeler için ilanlar yayınlandı. MEB’in okullar kapandıktan sonra yeni personele ihtiyacı var. Bu kapsamda Okullarda, Milli Eğitim Müdürlüklerinde, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde personel alımı yapılacaktır.

TYP Şubat İşçi Alım Koşulları:

Türkiye İş Kurumu aracılığıyla yapılan personel alımında ilk kural İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmaktır. Öte yandan, sadece 18 yaşını doldurmuş adaylar başvurabilir. İşte İŞKUR TİP İşçi Personel Şartları:

Kuruma kayıtlı işsiz olmak,
18 yaşını doldurmuş,
Emeklilik ve malullük aylığı almamak,
Öğrenci olmamak (açık öğretim ve açık lise öğrencileri hariç),
Çalışma sonucunda elde edilen hane geliri net asgari ücretin 1,5 katını geçmemelidir.

Başvuruları Online Yapılacak!

İŞKUR Toplumsal Fayda Programlarına başvurular online olarak yapılacaktır. Aşağıdaki başvuru ekranı bağlantısına tıklayarak gelecek ekranda “Başvurulacak İl” seçeneğinden illeri seçerek başvurularınızı ilçeye göre yapabilirsiniz.

https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx

Başa dön tuşu