EKONOMİ

Erdoğan, çalışanlar ve emekliler için Temmuz’da maaş zammı sözü verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 4 Mayıs’ta işçi ve emeklilerin maaşlarına yılın ikinci yarısında daha fazla zam sözü verdi.

Giresun’da düzenlediği mitingde, “Temmuz ayında hem enflasyon açığını hem de refah payını dikkate alan yeni zamlarla çalışanlarımızı ve emeklilerimizi daha da rahatlatacağız” dedi.

Yaptığımız tüm iyileştirmelerle refah kaybını telafi ediyoruz” dedi.

Ocak ayında hükümet, aktif ve emekli memurlar için ücret artışını 2023’ün ilk yarısı için yüzde 30’a yükseltti.

Erdoğan , hükümetinin ülkenin yüzyıllar öncesine dayanan “alt yapı eksikliklerini” tamamlayarak Türkiye’nin hizmet standartlarını ” eğitimden sağlığa her alanda en üst düzeye” çıkardığını söyledi.

Ülkenin “asırlık sanayi ve teknoloji eksikliklerini” giderdiler, nesillerin beklediği hak ve özgürlük taleplerini yerine getirdik ve Ayasofya’yı yeniden hizmete açtık” dedi.

Cumhurbaşkanı ayrıca, hükümetinin “ülkenin küresel yönetişim sisteminin güçlü ve etkili bir üyesi olmasını sağladığını” söyledi.

Erdoğan, muhalefet bloğunun, hükümetin “ekonomide büyük mücadeleler ve fedakarlıklar” sonucu oluşturduğu “yerli ve milli modeli” yıkacağını ve ülkeyi tefecilerin koşturduğu bir yer haline getireceğini söyledi.

“İngiltere ve Londra’dan borç verenler onlara 300 milyar dolar verecekti. İnanıyormusun? Mümkün mü?” O sordu.

Cumhurbaşkanlığı, Millet İttifakı’nın iktidara gelmesi durumunda Türkiye’de olası yatırımlar için muhalefet partilerinin temas halinde olduğu yurtdışındaki yatırımcı ve finans çevrelerine atıfta bulunarak, bunlarla yıllar önce görüştüğünü ancak verilen sözlerin yerine getirilmediğini söyledi.

“On beş yıl önce Amerika’da tanıştığın insanlarla konuştum. ‘Ne istersen vereyim’ dedim. Erdoğan, “15 yıl oldu gelmediler.

Cumhurbaşkanı Kürt seçmenlere de seslendi ve daha önce de 14 Mayıs seçimlerinde tekrar yapmayı hedeflediğini söylediği yasadışı PKK grubu tarafından aldatıldıklarını söyledi .

“Kürt kardeşlerim bu Kandil’deki halka bakıp sandık başına gitmesinler. Kürt kardeşlerini çok kandırdılar. Hala hile yapıyorlar” dedi Erdoğan.

Başa dön tuşu